Informace o nás


Jsme zájmový chov činčil jihoamerických.

 

A jak to všechno vlastně začalo?

 

 

Vše to začalo v roce 2010, kdy jsme přemýšleli o pořízení naší úplně první činčilky.Chov už jsem měla dávno nastudovaný, takže rozhodování nebylo dlouhé. Podívala jsem se do inzerátů na internet a druhý den jsme si jeli pro samičku zbarvení Standard Grey. Kikinku jsme si brali ve 4 měsících.Chovatel nám ji přivezl až do Bouzova, protože tam měl zrovna cestu :) .

Činčilku jsme přeložili z jeho přepravky do obrovské krabice od televize a jeli jsme s ní o pár kilometrů dál, k nám domů. Než jsme stačili dodělat klec, byla činčilka asi dvě hodiny v krabici. Večer už naše malá slečna Kiki bydlela v novém.Aby Kiki nebyla sama, pořídili jsme pro ni kamarádku Rocky. Pro Rokynku,tříletou samičku zbarvení Standard Grey, jsme jeli za dva dny do Dlouhé Loučky u Uničova. Její chovatel dostal alergii na seno, a tak ji, ač nerad, musel dát pryč.O dva roky později se nám holky mezi sebou nepohodly a tak

jsem je musela po neshodě mezi sebou oddělit od sebe.Aby Kiki opět nebyla sama, pořídili jsme už třetí činčilku Lentilku - opět Standardní samičku pro kterou jsme jeli do Mohelnice. Z Kikinky a Lentilky je teď nerozlučná dvojka :).

Posledním novým přírůstkem je teď už desetiměsíční činčilka White Ebony jménem Shelby Eleanor. Aby Shelby nezůstala sama, plánuji k ní na jaře pořídit tentokrát ne samičku, ale samečka Dark Ebony. Potom se uvidí.

Nakonec jsem pořídila samečka Medium Ebony SC který dostal jméno Sirius Black.

 

činčilka Rocky